Hádzanári Topoľčian vyhrali nad Targosom aj v odvete a idú do 3. kola

19.10.2014 Celý región

Panningen 18. októbra (TASR) - Hádzanári HK Agro Topoľčany suverénnnym spôsobom postúpili do 3. kvalifikačného kola Pohára EHF. Po domácom triumfe 32:25 vyhrali aj v sobotňajšej odvete druhého kola na palubovke holandského majstra Targos Bevo HC 27:24. Zverenci Ivana Pompoša mali skvelý vstup do zápasu a náskok si ustrážili až do konca stretnutia.

Slovenský vicemajster odštartoval odvetu vo veľkom štýle a v 7. minúte viedol už 5:0. Domácim nepomohol ani oddychový čas a po štvrťhodine hry prehrávali 4:10. Neskôr narástol náskok Topoľčian na osem gólov (14:6) a o postupujúcom bolo prakticky rozhodnuté. Holanďania v závere polčasu skorigovali, no v 35. minúte už hostia viedli opäť pohodlne 19:12. V koncovke duelu Targos mohutne doťahoval, v 45. minúte to už bolo iba 21:22 z pohľadu domácich, Topoľčany si ale víťazstvo nenechali vziať.

Pohár EHF - odveta 2. kvalifikačného kola:

Targos Bevo HC - HK Agro Topoľčany 24:27 (11:16)
Najviac gólov: M. Van den Beucken 7, De Jonge 6, Weevers 5 - Klačanský a Kucharík po 6, Slaninka 4. Rozhodovali: Tzaferopoulos, Bethmann (obaja Gr.), vylúčení: 1:4, ČK: 59. Greguš (Agro), 7m hody: 4/1 - 3/1, 550 divákov
/prvý zápas 25:32, postúpili Topoľčany/